Przez pandemię COVID-19 doceniliśmy przestrzeń, jaką są balkony. Do tej pory trzymaliśmy na nich zbędne rzeczy lub wypoczywaliśmy sporadycznie.

Obecnie jednak coraz więcej osób aranżuje balkon, traktując je niemal na równi z dodatkowym pomieszczeniem. Bywa jednak, że nie zawsze można znaleźć środki na dodatkowe meble czy dekoracje. Jednak od czego są kody rabatowe!

Balkon – przestrzeń dla całej rodziny

Wysunięta, nadwieszona i zadaszona część budynku, która stanowi bezpośrednie przedłużenie pomieszczenia, w którym się znajduje. Balkon, niezależnie od tego, czy w formie loggii, czy tradycyjnej, to dodatkowe miejsce, które może być użytkowane przez mieszkańców. Najczęściej trzymane są tam różnego rodzaju szpargały. Od rowerów, przez stare meble, aż po suszarki na ubrania i puste pudełka. Wiele jednak osób stara się aranżować balkony i traktować jako rozszerzone okno na świat. Jest to bowiem jedna z niewielu przestrzeni, gdzie mogą odetchnąć świeżym powietrzem i spojrzeć ponad horyzont. Dlatego na balkonach z chęcią przebywa cała rodzina, spędza tam wspólne wieczory, sadzi kwiaty, a nawet...mieszka.

 

Aranżacja balkonowa

Balkon to problematyczne do aranżacji miejsce, choć ma naprawdę olbrzymi potencjał, zwłaszcza w formie loggii. Przede wszystkim jest bardzo ustawne, gdyż z reguły tworzone jest na planie kwadratu lub prostokąta. W nowoczesnym budownictwie standardem jest jego zadaszanie, a nawet zabudowywanie, a więc może służyć nawet jako dodatkowe pomieszczenie. Im większy jest balkon, tym większe możliwości aranżacyjne daje. Można na nim postawić zarówno rośliny doniczkowe, jak i gustowne meble wypoczynkowe. Ważne jednak, aby zmieścić się w metrażu i nie upychać na siłę niczego. Najlepszym rozwiązaniem będzie zakup mebli na wymiar oraz tworzenie dekoracji własnoręcznie, niskim nakładem kosztów.

 

Czy urządzenie balkonu jest kosztowne?

Balkon ze względu na swoją niewielką powierzchnię nie przysparza znacznych wydatków w kwestii wykończenia. Największe dotyczą zakupu roślin oraz mebli odpornych na działanie czynników atmosferycznych. Niemniej, wiele osób może nie mieć pieniędzy na dodatkową aranżację balkonową. Dotyczy to zwłaszcza mieszkańców niewielkich mieszkań, w których rzadko przebywa się na balkonie. Co w takim razie począć? Rozejrzeć się za okazjami i kuponami rabatowymi!

 

Urządzasz balkon? Zajrzyj na kuplio.pl!

Można i tanio kupować, i stylowo aranżować balkon. Jest na to prosty i sprawdzony sposób. Kupony rabatowe! Najlepsze z nich znajdziesz dzięki kuplio.pl – najlepszej w sieci wyszukiwarce promocji i okazji. W jej bazie danych znajdziesz ogrom marek wnętrzarskich i meblarskich, w których zakupisz wszystko, czego potrzebujesz, aby wymościć przytulne gniazdko na balkonie. Selsey kod rabatowy, Westwing kod rabatowy i wiele, wiele innych kodów promocyjnych czeka na odkrycie. Zapisz się do newslettera, aby być na bieżąco za najlepszymi okazjami. Dzięki nim kupisz stylowe meble na wymiar na swój balkon oraz udekorujesz go wspaniałymi ozdobami!h